Авангардний Туризм

Головна | Реєстрація | Вхід
Середа, 09.07.2025, 17:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії каталога
Австрія [2]
Андорра [1]
Австралія [0]
Аруба [0]
Болгарія [2]
Бразилія [0]
Великобританія [2]
В'єтнам [0]
Греція [2]
Германія [2]
Данія [0]
Домініканська Республіка [0]
Естонія [0]
Єгипет [2]
Іспанія [2]
Італія [2]
Індія [0]
Іорданія [0]
Індонезія [0]
Кіпр [2]
Куба [0]
Китай [0]
Латвія [0]
Мальта [1]
Мальдіви [0]
Мадагаскар [0]
Марокко [0]
Малазія [0]
Мексика [0]
Маврікій [0]
Нідерланди [0]
Обєднані Арабскі Емірати [2]
Польща [2]
Португалія [0]
Південно Африканська Республіка [0]
Росія [0]
Словакія [2]
Словенія [2]
Сінгапур [0]
США [0]
Сейшелські острова [0]
Туніс [2]
Тайланд [2]
Туреччина [2]
Угорщина [0]
Франція [2]
Хорватія [2]
Чехія [0]
Швейцарія [2]
Шрі-Ланка [0]
Японія [0]
Наше опитування
Як ви дізнались про нас ?
Всього відповідей: 51
Головна » Статті » Великобританія

Великобританія
Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії (United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland). Держава в Північно-західній Європі, на Британських островах (острів Великобританія і північно-східна частина острова Ірландія, острови Мен і Нормандські острови). Площа – 244,1 тис. км2.
Великобританія складається з 4 адміністративно-політичних частин: Англії (39 графств, 6 метрополитенских графств і Великого Лондона), Уельсу (8 графств), Шотландії і Північної Ірландії (26 округів). Особливий режим встановлений для острова Мен і Нормандських островів.
Столиця – Лондон.
Час. Відстає від київського на 2 години.
Святкові і неробочі дні. 1 січня, 8 червня, 25 і 26 грудня – Різдво і Boxing Day. На Різдво дарують подарунки дітям, на Boxing Day – друзям і знайомим. Це давня традиція, коли господар в коробочці дарував подарунки прислузі.
Дні релігійних свят. Додаткові вихідні дні встановлюються в перший понеділок травня і останній понеділок серпня. Це так звані банківські канікули – почало і закінчення літа. Цього дня не працюють банки і інші установи.
Природні умови. Великобританія омивається Атлантичним океаном і його морями. На півночі і заході переважає гірський рельєф (до 1343 м), Пенінські і Кембрійські гори; на півдні і південному сході – горбисті рівнини.
Основні річки: Темза, Северн, Трент, Мерсі, Клайд. На півночі багато озер: Лох-Несс, Лох-Ломонд, Лох-Ней та інші. У горах часто є торфовища. Ліси (дуб, бук, береза) займають 9 % території Великобританії. Численні національні резервати природи і парення: Пік-Дистрикт, Сноудонія та інші.
Клімат помірний, вологий. Середня температура січня в Лондоні 7 °С, липня – 11-20 °С. У окремі дні січня і лютого температура може знижуватися до -10 °С. Протягом року випадає велика кількість опадів: до 3000 мм на заході – 600-750 мм на південному сході.
Віза – шенгенська.
Жителям більшості європейських країн, Північної Америки, Південної Африки, Японії і багатьох країн Співдружності, як правило, віза для короткочасного перебування у Великобританії не потрібна.
При в’їзді до Великобританії безпосередньо з іншої країни Європейського Союзу митна декларація на предмети, що ввозяться для особистого використання, не потрібний.
Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну; 1 л спиртних напоїв (міцністю більше 22 %) або 2 л (міцністю менше 22 %), 50 мл духів і 250 мл туалетної води, сувенірів і подарунків, придбаних поза країнами ЄС на суму не більше 136 фунтів; 1 кг м’яса і птиці (готових до вживання і напівфабрикатів).
Заборонене ввезення: алкогольних напоїв і тютюнових виробів особам до 17 років, всіх видів живих птахів і пташиних яєць.
Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. Особам, прибулим в країну на термін, що перевищує 6 місяців, може бути запропоновано пройти медичний огляд.
Заборонене ввезення тварин і птахів без заздалегідь оформленої імпортної ліцензії. Всі тварини, що ввозяться до Великобританії повинні пройти карантин протягом 6 місяців в спеціалізованих британських установах. Від карантину звільнені кішки і собаки, що проживають в Австралії, Новій Зеландії, Японії, Новій Каледонії, Сінгапурі, на островах Барбадос, Бермуди, Кіпр, Фолклендські острови, Гаваї, Мальта і деяких інших.
Транспорт. Авіатранспорт. Аеропорти Лондона: Хитроу і Ґетвіг. Аеропорт Хитроу сполучений з центром Лондона лінією метрополітену. Аеропорти і залізничні вокзали носильниками не обслуговуються.
Автомобільний транспорт. У Великобританії лівосторонній рух. Вузькими вулицями лондонського Ситі курсують двоповерхові омнібуси (автобуси). Пасажир, заходячи до автобуса, розплачуються з водієм. Розмір оплати залежить від відстані. Лондонські таксі чорного кольору, старомодні і високі. На початку століття джентльмени могли їхати в них, не знімаючи циліндра. Збереження цієї моделі до теперішнього часу – данина традиції. Водій відгороджений від пасажирів. При посадці і висадці клієнтів він сам відкриває задні дверці, протягуючи руку з вікна. Пасажири розплачуються, вийшовши на тротуар.
Залізничний транспорт. Лондонське метро одне із старих в світі. Засновано в 1863 р. На перших лініях підземки курсували паровози. Тут ще можна зустріти старовинні залізні сходинки. На деяких станціях немає ескалаторів, і пасажири користуються ліфтами. Стіни платформ заклеєні рекламами.
Водний транспорт. Головні порти: Лондон, Ліверпуль, манчестер, Мілфорд-Хейвен, Халл, Саутхемптон.
Грошова одиниця – англійський фунт стерлінгів. Металеві гроші: фунт, пенс (номінал 5, 10, 20, 50 пенсів).
Валютне регулювання. Ввезення і вивіз національної і іноземної валюти не обмежене.
Режим перебування і пересування. Туристи, що прибувають на термін менше трьох місяців, реєстрації не підлягають. При більш тривалому перебуванні необхідно реєструватися в поліції і одержати сертифікат про реєстрацію. За його видачу стягується збір.
Особам, що прибувають на термін менше трьох місяців, дозволу на пересування по країні не вимагається.
Поліцейські правила. Загальні для європейських країн.
Соціально-політичний пристрій. Велика Британія – парламентарна монархія. Єдиного конституційного акту немає. Неписана конституція складалася впродовж кількох сторіч і складається з парламентських законів, судових прецедентів і конституційних угод або звичаїв.
Глава держави – король (королева). Королівська влада передається у спадок. Проте насправді король лише номінальний глава держави (царює, але не управляє). Королівські повноваження знаходяться в руках виконавчої влади – кабінету міністрів.
Законодавчий орган – двопалатний парламент (палата общин і палата лордів). Великобританія очолює Співдружність.
Економіка. Великобританія – економічно розвинена індустріальна країна. Проводиться видобуток нафти, природного газу, кам’яного вугілля. Виробництво електроенергії головним чином здійснюється на ТЭС. Розвинуті галузі: чорна і кольорова металургія, машинобудування, тракторо- і верстатобудування, нафтопереробна, хімічна, текстильна, харчова, взуттєва, швейна і інші галузі легкої промисловості.
Сільське господарство забезпечує 3/4 потреби країни в продовольстві. Головна галузь сільського господарства – м’ясо-молочне і молочне тваринництво. У рослинництві переважає зернове господарство; обробіток цукрового буряка, картоплярство. Рибальство. Довжина залізниць – 37,8 тис. км, автодоріг – 358 тис. км. Експорт: машини і устаткування, нафта і нафтопродукти, продукція хімічної промисловості. Основні зовнішньоторговельні партнери: країни ЄС, США, Японія. Великобританія – крупний експортер капіталу.
Населення – 58,5 млн. осіб, зокрема 80 % – англійці, 15 % – шотландці, валійці і ірландці. Міське населення – 91 %.
Офіційна мова – англійський. Частина ірландців, валійців і гелів користуються також кельтськими мовами.
Релігія. Більшість віруючих – протестанти, частина жителів (зокрема майже всі ірландці) – католики.
Національні традиції. Англійці дотримуються своїх традицій, деякі з яких стали частиною повсякденного життя, а інші перетворилися на театральні видовища.
У 1605 р. Гай Фокс, що очолив ”порохову змову”, спробував висадити будівлю парламенту. З тих пір 5 листопада кожного року варта, одягнена в старовинні костюми, з ліхтарями і алебардами, обшукує підвали і закутки палацу, хоча наперед відомо, що ніяких бочок з порохом там немає.
Якщо засідання палати общин закінчується пізно вночі, то і зараз під зведеннями палацу можна почути вигук: ”Хто йде додому?”. У давнину темні лондонські вулиці не були безпечні, і парламентарії вважали за краще повертатися додому, зібравшись великою компанією. Нині будівля Вестмінстерського палацу і оточуючі його вулиці залиті електричним світлом, а членів парламенту чекають біля під’їзду автомашини. Але традиція зберігається.
У учбових закладах і установах англійці люблять сидіти на столах. Часто можна бачити вчителя, що сидить на шкільному столі і пояснює учням урок.
Етикет. У Англії велике значення надається манерам під час харчування. Руки слід тримати на колінах, а не на столі. Столові прибори не знімаються з тарілок, оскільки підставки для ножів в Англії не вживають. Ніж повинен весь час знаходитися в правій руці, вилка – в лівій. Кінці вилки слід обертати до тарілки. Різні овочі подаються одночасно з м’ясними стравами, тому слід покласти на вилку маленький шматочок м’яса і ножем набрати на нього овочів. Шматочок м’яса повинен підтримувати овочі на увігнутій стороні зубів вилки. Наколювання на вилку хоч би однієї горошини свідчить про погане виховання.
За столом не дозволяється проводити приватні розмови. Всі повинно слухати того, хто говорить. Не слід цілувати руки або публічно робити комплімент: ”Яке у вас плаття!” або ”Як чудовий цей торт!” – це розцінюється як велика неделікатність.
Кухня. У кулінарії англійці так само прихильні традиціям, як і багато в чому іншому. На сніданок англійці віддають перевагу вівсяній каші і кукурудзяним пластівцям. Закінчується сніданок чаєм і підрум’яненим тостом з апельсиновим джемом. Ланч, або другий сніданок, починається в 13.30, в 17.00 – чай або легкий обід і в 19.00 – вечеря.
Популярні різноманітні закуски і бутерброди. З перших страв поширені супи-пюре і бульйони, але подають їх рідко.
У раціоні харчування англійців багато м’яса. Його запікають цілком з кров’ю або розрізають на стейки і зажарюють. До м’яса подають підливку, запечені овочі (звичайно картопля) і пікулі.
У англійській національній кухні немало традиційних страв. Широко відомі пудинги, які подають до м’яса і на десерт, піджарки, картопляні запіканки з яловичим, баранячим фаршем і рибою. На Різдво готують різдвяний пудинг, на Паску – хрестові булочки, до дня Гая Фокса – картоплю з сосисками. Традиційна святкова страва – фарширована індичка з овочевим гарніром.
З хмільних напоїв особливо популярно пиво – чорний ель і портер, причому особливо цінується бочкове пиво, а також віскі, джин, бренді, ром, портвейн.
У маленьких кафе і на вулицях Лондона подається риба із смаженою картоплею. Чорну каву в Англії подають у великих кухлях і неміцну. Англійці віддають перевагу чаю.
У ресторані офіціант дякує за замовлення. Вартість обіду: у їдальнях самообслуговування – близько 3-4 фунтів, в ресторані середнього класу – близько 10 фунтів.
Додаткова інформація про особливості країни і її жителів. Розміщення. Основні готелі Лондона: ”Гайд-парк”, ”Кларіджіс”, ”Савой”, ”Холідей Інн” та інші. Готелі ”ліжко і сніданок” (Bed and breakfast) часто позначаються як ”В&В”. Двохзоряні готелі мають номери з ванною кімнатою, телефоном, телевізором; трьохзоряні готелі додатково до перерахованого оснащені феном, автоматом для приготування чаю або кави з необхідним набором продуктів, пресом для прасування штанів. У чотирьохзоряних готелях в номерах є все вищеперелічене і додатково кондиціонер.
Телефон. Міжнародну розмову можна замовити з вуличного телефону-автомата. Для цього слід набрати номер міжнародного оператора – 155. Жінка-оператор запитає, чи буде абонент, що викликається, оплачувати розмову, і при позитивній відповіді проведе з’єднання. Проте слід врахувати, що в Лондоні з 2004 р. деякі вуличні телефони-автомати перероблені в комутатори, що не дозволяють дзвонити, але що дають можливість викачувати музику в мобільні телефони. Це пов’язано з тим, що останніми роками широке використання мобільного зв’язку зробило телефони-автомати низькорентабельними.
Медичне обслуговування в державних лікарнях безкоштовне, в приватних – платне і досить дороге.
Чайові. Якщо чайові не включені в цєну, розмір їх звичайно складає 10-15 % суми замовлення.
Категорія: Великобританія | Додав: avangard (02.07.2008)
Переглядів: 1587 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Copyright MyCorp © 2025 |