Авангардний Туризм

Головна | Реєстрація | Вхід
П`ятниця, 18.07.2025, 15:07
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії каталога
Австрія [2]
Андорра [1]
Австралія [0]
Аруба [0]
Болгарія [2]
Бразилія [0]
Великобританія [2]
В'єтнам [0]
Греція [2]
Германія [2]
Данія [0]
Домініканська Республіка [0]
Естонія [0]
Єгипет [2]
Іспанія [2]
Італія [2]
Індія [0]
Іорданія [0]
Індонезія [0]
Кіпр [2]
Куба [0]
Китай [0]
Латвія [0]
Мальта [1]
Мальдіви [0]
Мадагаскар [0]
Марокко [0]
Малазія [0]
Мексика [0]
Маврікій [0]
Нідерланди [0]
Обєднані Арабскі Емірати [2]
Польща [2]
Португалія [0]
Південно Африканська Республіка [0]
Росія [0]
Словакія [2]
Словенія [2]
Сінгапур [0]
США [0]
Сейшелські острова [0]
Туніс [2]
Тайланд [2]
Туреччина [2]
Угорщина [0]
Франція [2]
Хорватія [2]
Чехія [0]
Швейцарія [2]
Шрі-Ланка [0]
Японія [0]
Наше опитування
Як ви дізнались про нас ?
Всього відповідей: 51
Головна » Статті » Мальта

Мальта
Офіційна назва країни і географічне положення. Республіка Мальта. Держава на Півдні Європи, розташована на островах Мальта (246 км2), Гоїо (67 км2), Комінотто (2,7 км2) і інших. Загальна площа – 316 км2. Довжина Мальти – близько 27 км (від південно-східної до північно-західної крапки), найбільша протяжність зі сходу на захід – 14,5 км, ширина – 7,2 км.
Столиця Валлетта.
Час. Відстає від київського на 2 години.
Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік, 19 березня – День святого Йосипа; основні заходи проводяться в Рабаті. 31 березня – День Свободи; урочиста церемонія проходить уВійськовому меморіалі Флоріана. Традиційна регата в Гранд Харборе. 1 травня – Свято святого Йосипа, День трудящих. Червень – сезон фієст. Кожна церква в будь-якому місті або селі мальтійських островів носить ім’я якого-небудь святого. Щорічно жителі Мальтійської Республіки влаштовують святкування на честь своїх святих. Торжества тривають п’ять днів. По вулицях проходять процесії, прикрашаються церкви. У 9.15 починається урочиста меса. 21 вересня – День незалежності. Мальта стала незалежною в 1964 р. Свято проходить в багатьох містах і селищах. 11 листопада – День Пам’яті. Урочиста служба і молебень в соборі Св. Іоанна. 13 грудня – День Республіки. Мальта стала республікою в 1974 р. Це рішення було оголошено палатою представників парламенту Мальти. На честь цього дня проводяться численні торжества, у тому числі і кінні перегони на іподромі Марса. 25 грудня – Різдво.
Природні умови. На Мальті немає ні річок, ні гір. Характерна особливість мальтійського ландшафту – поля, розорані терасами на схилах горбів. Глибоко порізане побережжя Мальти утворює численні гавані, скелясті бухти і піщані пляжі. Протяжність берегової лінії складає 137 км.
Клімат середземноморський: жарке літо (червень-вересень), середня температура 26 °С (у окремі сезони температура повітря досягає 42 °С); весна і осінь – теплі; зима – м’яка і дощова, з середньою температурою близько 13 °С.
Віза. Оформляється в аеропорту Валлетти.
Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет або 25 сигар, або 250 г тютюну; 0,75 л міцних спиртних напоїв, 0,75 л вина; парфумерії – на суму не більше 6 $ США; сувенірів.
Заборонене ввезення: неконсервованих продуктів харчування, боєприпасів. При ввезенні іноземцями кольорових телевізорів, відеомагнітофонів, кінокамер і відеокасет необхідно заповнити декларацію.
Транспорт.
Авіатранспорт.
Рейси національної авіакомпанії Air Malta в найважливіші міста Європи і Північної Америки. Аеропорт розташований в 6 км від Валлетти.
Автомобільний транспорт. Протяжність автодоріг – 1,3 тис. км. На Мальті лівосторонній рух. Автобусне сполучення є між всіма містами, квитки продаються в касах на зупинках. Можливий прокат автомашин.
Водний транспорт. Головний порт країни – Валлетта.
Грошова одиниця мальтійська ліра.
Валютне регулювання. Ввезенняіноземної валюти не обмежене (декларація обов’язкова). Дозволений вивізввезеної іноземної валюти, за вирахуванням витрат в країні.
Соціально-політичний пристрій. Державний лад – республіка.
Економіка. Основні галузі господарства – транзитно-транспортні операції, іноземний туризм. Що ведуть галузі промисловості – суднобудівельна і судноремонтна, текстильна, швейна, взуттєва, електротехнічна, харчова. Важливе місце займає видобуток вапняку.
У сільському господарстві переважають дрібні селянські господарства. Основний напрям – землеробство. Вирощуються зернові і овочі. Також розвинено виноградарство, квітникарство.
Населення 400 тис. осіб.
Офіційні мови мальтійська і англійська.
Релігія – католицизм.
Національні традиції. Життя на островах Мальтійського архіпелагу багате подіями. Круглий рік тут проводяться виставки, фестивалі, спортивні змагання. Щорічно з жовтня по червень в приміщенні Французького клубу демонструються французькі художні фільми з англійськими субтитрами, а також французькі документальні фільми. Вхід вільний. Географічне товариство Мальти запрошує на традиційні зустрічі, які проводяться з жовтня по травень у Валлетті. У цей же період Товариство проводить пішохідні прогулянки по найцікавіших місцях Мальтійських островів.
Протягом всього року Національна Туристська Організація Мальти (НТОМ) влаштовує костюмовані історичні військові паради у форті Св. Елмо. Ці паради одержали назву ”Ін Гуардіа!”. Історія парадів йде в глибоке минуле, за часів розквіту Мальтійського ордена (ордени іоанітів). У наш час офіцери і солдати, одягнені в старовинну форму, озброєну алебардами, аркебузами і іншою старовинною зброєю, показують чудеса військової виучки на плацу форту. Церемонія включає безпосередньо парад, зміну караулу, виставляння вартових, оголошення наказів, вправи з мушкетами, учбову стрілянину, урочисте винесення гербів і прапорів.
На острові Гозо, в Цитаделі (Citadella), влаштовується ще одне костюмоване дійство, в якому бере участь ”гарнізон” рицарів-іоанітів.
Щодня з 13.00 до 16.00 на Мальті традиційний післяобідній відпочинок, сієста. Всі установи, банки, аптеки, окрім чергових, закриваються. Працюють тільки крупні універмаги і деякі приватні лавки.
Країна дуже релігійна, забороняється показуватися в напіводягненому і голому вигляді в суспільних місцях. Нудистських пляжів немає.
Страви мальтійської кухні прості і різноманітні. Для їх приготування використовуються сезонні продукти і дари моря, які у всьому своєму різноманітті представлені на рибних ринках і в магазинах. Великою популярністю користуються на Мальті страви з овочів, сиру, риби і м’яса, запечених в тісті. Як гарнір широко використовуються рис, спагетті, макарони. Особливо смачні страви, приготовані з молодої цвітної капусти, запеченої в хрусткому тесті з овечим сиром і курячими яйцями. Популярні пиріжки з шпинатом і анчоусами. Спагетті (”паста”) продаються повсюдно. Інший важливий елемент мальтійської кухні – різноманітна тушкована і фарширована їжа. Мальтійські вина недорогі, і багато сортів відрізняються хорошою якістю.
Туризм – одна з основних галузей економіки Мальти, він займає 25 % валового національного продукту, складає 22 % національного доходу і дає роботу 27 % працездатного населення країни. Острів приймає близько 1 млн. туристів в рік.
У країні багато морських курортів з прекрасними пляжами. У Валлетті цікавий палац Великого магістра Мальтійського ордена і собор з гробницями лицарів.
Додаткова інформація про особливості країни і її жителів. Покупки. Магазини працюють з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 1 7.00, іноді до 18.00. Перерва з 13.00 до 16.00. Маленькі крамнички працюють і по вихідних днях.
Телефон. Поліція – 191. Медична допомога – 196.
Медичне обслуговування платне.
Чайові. У ресторані і в готелі – на розсуд туриста, звичайно 1-2 $ США.
Категорія: Мальта | Додав: avangard (02.07.2008)
Переглядів: 1198 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Copyright MyCorp © 2025 |