Авангардний Туризм

Головна | Реєстрація | Вхід
Субота, 18.05.2024, 07:54
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії каталога
Австрія [2]
Андорра [1]
Австралія [0]
Аруба [0]
Болгарія [2]
Бразилія [0]
Великобританія [2]
В'єтнам [0]
Греція [2]
Германія [2]
Данія [0]
Домініканська Республіка [0]
Естонія [0]
Єгипет [2]
Іспанія [2]
Італія [2]
Індія [0]
Іорданія [0]
Індонезія [0]
Кіпр [2]
Куба [0]
Китай [0]
Латвія [0]
Мальта [1]
Мальдіви [0]
Мадагаскар [0]
Марокко [0]
Малазія [0]
Мексика [0]
Маврікій [0]
Нідерланди [0]
Обєднані Арабскі Емірати [2]
Польща [2]
Португалія [0]
Південно Африканська Республіка [0]
Росія [0]
Словакія [2]
Словенія [2]
Сінгапур [0]
США [0]
Сейшелські острова [0]
Туніс [2]
Тайланд [2]
Туреччина [2]
Угорщина [0]
Франція [2]
Хорватія [2]
Чехія [0]
Швейцарія [2]
Шрі-Ланка [0]
Японія [0]
Наше опитування
Як ви дізнались про нас ?
Всього відповідей: 51
Головна » Статті » Швейцарія

Швейцарія

Офіційна назва країни і географічне положення. Швейцарія (нім. Schweiz, франц. Suisse, італ. Svizzera), Швейцарська Конфедерація. Держава в Західній Європі. Площа – 41,3 тис. км2.
На півночі межує з Німеччиною, на заході – з Францією, на півдні – з Італією, на сході – з Австрією і Ліхтенштейном. Північна межа частково проходить по Боденському озеру і Рейну, який починається в центрі Швейцарських Альп і утворює частину східної межі. Західна межа йде по горах Юри, південна – по Італійських Альпах і Женевському озеру.
Столиця – Берн.
Час. Відстає від київського на 2 години.
Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік, березень-квітень – Пристрасна п’ятниця, Великдень; травень – Вознесіння, Трійця; 1 серпня – День конфедерації; 26 грудня – Різдво.
Існують також регіональні і місцеві свята, наприклад, 1 травня – День праці, 29 травня – свято тіла Господня та інші.
Природні умови. Велика частина території країни розташована в Альпах (висоти до 4634 м, пік Дюфур), в центрі країни – Швейцарське плоскогір’я, на північному заході – гори Юри.
Тут знаходяться верхів’я гірських річок Рейну, Рони, Тічино. Є сотні озер, найбільші – Женевське і Боденське. У Альпах близько 2 тис. км2 покрито льодовиками, часто сходить лавина. Ліси займають 24 % території, є субальпійські і альпійські луги. Гори широко використовуються в рекреаційних цілях (туризм, альпінізм, зимові види спорту). Є Швейцарський Національний парк, численні резервати, заповідники.
Клімат вологий, помірний, сильно змінюється з висотою. У Женеві середні температури січня близько 0 °С, липня 19 °С. Особливість клімату – сильні північні і південні вітри, супроводжуваний різкими перепадами тиску. Опадів – 800-2500 мм в рік.
Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 200 шт. або сигар – 50 шт., або тютюну – 250 г; міцних спиртних напоїв – 1 л,  вина – 2 л; продуктів харчування на 1 день; предметів особистого користування: одяг, фото- і кінокамер, спортивного інвентаря, музичних інструментів.
Заборонене ввезення: м’яса і м’ясних продуктів, шкір диких котячих, крокодила, ящірок і виробів з них, квіткових рослин з ґрунтом.
Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При вивозі домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення проти сказу.
Транспорт. Авіатранспорт. Національна швейцарська авіакомпанії ”Swissair”.
У аеропортах і на вокзалах носіїв немає, самообслуговування.
Автомобільний транспорт. Протяжність автодоріг – 71,1 тис. км. Є канатні (58 км), зубчаті (97 км), підвісні (724 км) дороги.
Для індивідуальних туристів може бути цікавим відвідини країни на власному автомобілі. В цьому випадку при перетині кордону сплачується дорожній збір у розмірі 32 $ США.
Залізничний транспорт. Довжина залізниць – 5 тис. км, всі електрифіковано.
Водний транспорт.Судноплавство по Рейну і озерам. Головний порт – Базель.
Шлях з двох міжнародних аеропортів країни – Цюріха і Женеви – до найвіддаленіших гірських курортів Швейцарії – Церматта, Давосу і Інтерлакена на потягу або автобусі займає не більше трьох годин. Біля курорту Інтерлакен на висоті 3450 м проходить сама висока в Європі залізниця, побудована виключно для екскурсій.
Дорожнечу наземного транспорту компенсує гнучка система пільгового проїзду. Вона передбачає різні види проїзних квитків – Swiss Pass (Швейцарський паспорт). Наприклад, на півдня, 1,2,4, 8, 15 або більше днів або тільки на проїзд від кордону або аеропорту до місця відпочинку і назад. Swiss Pass дозволяє безкоштовний проїзд на всіх видах, міського транспорту, а також (ця пільга є тільки в Швейцарії) залізницею і на річкових і озерних теплоходах в будь-якій частині країни.
Купивши Swiss Pass, турист одержує Swiss Family Card (сімейну картку), що надає право на безкоштовне провезення по Швейцарії дітей, якщо їм не виконалося 16 років.
Грошова одиниця швейцарський франк. У одному франку 100 сантимів. У обігу знаходяться банкноти в 10, 20, 50, 100, 500, 1000 і монети в 0,5, 2, 5 і 50 франків і 1, 5, 10, 20 сантимів.
Валютне регулювання. Ввезення і вивіз національної і іноземної валюти не обмежене.
Валюту можна обміняти в банках, аеропортах, на вокзалах, у великих готелях і магазинах. Кредитні картки приймаються повсюдно. Банки звичайно працюють з 8.30 до 16.30, окрім суботи і неділі. Раз на тиждень вони відкриті довше звичайного.
Соціально-політичний пристрій. Швейцарія – федеральна республіка у складі 23 кантонів (три з них розділені на напівкантони). Федеральні судові органи знаходяться в Лозанні. Глава держави – президент. Законодавчий орган – двопалатні Федеральні збори (Національна рада і рада кантонів).
Економіка. Швейцарія – високорозвинута індустріальна країна з інтенсивним сільським господарством, один з найбільших експортерів капіталу і фінансових центрів світу. Для промисловості характерний немасове виробництво високоякісних виробів на експорт. Машинобудування і металообробка, крупне виробництво годинника, хімічна і фармацевтична, текстильна, швейна, трикотажна, взуттєва, паперова, поліграфічна, харчова промисловість. 2/3 електроенергії проводиться на ГЭС, 1/3 – на АЕС.
Понад 3/4 сільськогосподарська продукція припадає на тваринництво, переважно молочне. Основні сільськогосподарські культури: пшениця, ячмінь, цукровий буряк, картопля, кормові трави. Проводяться гірські лісозаготівлі.
Населення 7,3 млн. осіб. Міське населення – 60 %. Загальна назва населення Швейцарії – швейцарці (84 %). Включає германошвейцарців (4,22 млн. осіб), франкошвейцарців (1,16 млн. осіб), італошвейцарів (230 тис. осіб) і ретороманцев (60 тис. осіб). Решта населення – німці, італійці, австрійці, французи.
Офіційні мови німецька, французька, італійська, ретороманский. Повсюдно поширена англійська мова.
Релігія християнство. Віруючі – протестанти (велика частина германошвейцарців, франкошвейцарців і ретороманців) і католики (італошвейцарці і ін.).
Національні традиції. Швейцарія – невелика країна. Її відмітна особливість – дивовижний сплав культур. Мова, кухня, побут, архітектура і навіть природа разюче відрізняються в різних районах країни.
Кухня. Найзнаменитіше національна страва у французькій частині країни – фондю (шматочки м’яса або хліба занурюються в розплавлений сир). Фондю вважається сімейною стравою, його ділять з друзями, але їдять нечасто. У німецькій частині Швейцарії популярні ковбаси і смажена особливим чином картопля. У районі Граунбюндена найсмачнішою  вважається страва з якнайтоншими скибочками смаженого м’яса. Особлива гордість швейцарців – вина, секрет їх приготування ретельно приховується.
Додаткова інформація про особливості країни і її жителів. Покупки. Магазини звичайно відкриті з 9.00 до 18.30 по буднях і з 9.00 до 16.00 по суботах. По неділях працюють тільки магазини, розташовані в аеропортах, на деяких залізничних станціях і в місцях зупинок для відпочинку уздовж шосейних доріг. ПДВ на товари (6,5 %) включений в їх вартість, але туристи мають право повернути податок, якщо їх покупки перевищили 500 швейцарських франків. У магазинах слід звертати увагу на символи ETC або питати при покупці чеки безмитної торгівлі (tax-free shopping cheque).
Медичне обслуговування платне.
Чайові. Не дивлячись на те що в ресторані відсоток за обслуговування включається в рахунок, при бажанні подякувати за хороше обслуговування можна залишити декілька монет офіціанту або округляти суму оплати. Носіям в готелях прийнято залишати 1-2 франки.

Категорія: Швейцарія | Додав: avangard (02.07.2008)
Переглядів: 1759 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Copyright MyCorp © 2024 |