Авангардний Туризм

Головна | Реєстрація | Вхід
Субота, 18.05.2024, 07:23
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії каталога
Австрія [2]
Андорра [1]
Австралія [0]
Аруба [0]
Болгарія [2]
Бразилія [0]
Великобританія [2]
В'єтнам [0]
Греція [2]
Германія [2]
Данія [0]
Домініканська Республіка [0]
Естонія [0]
Єгипет [2]
Іспанія [2]
Італія [2]
Індія [0]
Іорданія [0]
Індонезія [0]
Кіпр [2]
Куба [0]
Китай [0]
Латвія [0]
Мальта [1]
Мальдіви [0]
Мадагаскар [0]
Марокко [0]
Малазія [0]
Мексика [0]
Маврікій [0]
Нідерланди [0]
Обєднані Арабскі Емірати [2]
Польща [2]
Португалія [0]
Південно Африканська Республіка [0]
Росія [0]
Словакія [2]
Словенія [2]
Сінгапур [0]
США [0]
Сейшелські острова [0]
Туніс [2]
Тайланд [2]
Туреччина [2]
Угорщина [0]
Франція [2]
Хорватія [2]
Чехія [0]
Швейцарія [2]
Шрі-Ланка [0]
Японія [0]
Наше опитування
Як ви дізнались про нас ?
Всього відповідей: 51
Головна » Статті » Туніс

Туніс

Блакитні води Хаммаметської затоки, блакитні простори Сусса, піщані пляжі Джерби, червоні коралові рифи Табарки, яскраві фарби зелених оазисів жовтої Сахари і строгі силуети масивів Атласу – все це Туніс, один з найпопулярніших курортів Середземномор’я. Тут поєднуються численні культурні багатства, що залишилися від колишніх цивілізацій – пунічної, римської, арабської, західної.
Географія, площа, ландшафт країни. Туніс розташований на північно-східному краю Африки, в центрі середземноморського басейну. Він розташований між 30 і 37 градусами північної широти і омивається на півночі і на сході Середземним морем. Протяжність узбережжя – 1200 км. На заході і південному заході Туніс граничить з Алжіром, на південному сході – з Лівією.
Площа країни складає 164,2 тис. км2.
Рельєф країни переважно рівнинно-горбистий. Близько 1/3 території, головним чином на північному заході і заході зайнято горами Атласу заввишки 1000-1200 м і міжгірними плато (Північний і Високий Тель). У західній частині Туніського хребта знаходиться найвища точка країни – г. Шамбі (1544 м). Решту території займають Туніська низовина (Нижній Тель) на півночі, південніше – Туніська Сахель. У центрі країни знаходяться безстічні солончакові низовини (шоти) – Шотт-Джерід (близько 5 тис. км2), Шотт-ель-Гарса (1,3 тис. км2), розташовані нижче за рівень моря, та інші, облямовані на півночі горами. На південному сході гори Ксур відокремлюють від берегової низовини рівнини кам'янистих пустель Сахари, що покриваються горбами. На крайньому півдні – піщана пустеля Рмель-ель-Абіод.
Клімат Тунісу субтропічний середземноморський, на півдні – тропічний пустельний. Характер кожної пори року визначається м’якістю помірного клімату. Середня температура складає +15 ° С в грудні і +30 °С в липні.
Велика частина річок країни відноситься до типу уедів. Найбільш крупна річка – Меджерда (довжина 460 км). Решта річок незначна і стік їх украй непостійний.                                                             
На півночі розташовані солоне озеро Бізерта, озеро Гарает-Аш-кель.
Населення, демографія, столиця і крупні міста. Чисельність населення Тунісу складає 8,88 млн. осіб. У етнічному складі переважають араби – близько 98 %. Крім того, в країні живе невелике число європейців – французи і італійці.
Природний приріст населення складає близько 3 % у рік.
Середня щільність населення – 34 особи/км2.
Понад 3/4 населення проживає в районах півночі, східного побережжя і острова Джерба. Близько 50 % населення країни живе в містах.
Столиця країни – м. Туніс (620 тис. осіб). До найбільш крупних міст відносяться: Сфакс, Кайруан, Сус, Габес, Монастір.
Політичний устрій. Туніс – президентська республіка. Законодавча влада здійснюється Палатою депутатів (однопалатним парламентом), обираним на 5-річний термін.
У Тунісі діє багатопартійна політична система.
У адміністративно-територіальному діленні країна розділена на 23 губернатора (вілаєта), поділених на 260 округів (делегацій).
Релігія. Основна релігія – іслам сунітського напрямку, його сповідають близько 95 % Тунісу, в меншій мірі поширені християнство і іудаїзм.
Мова. Офіційна мова – арабська.
Транспорт. З багатьма країнами світу Туніс пов’язаний прямими авіарейсами. У Тунісі діють дві міжнародні авіакомпанії – ”Ер Тунісу” і ”Ер Ліберте Тунізі”. Міжнародний аеропорт столиці Тунісу – ”Картаж” знаходиться в 8 км на північний схід від міста. Крім того, в Тунісі функціонують міжнародні аеропорти Сфакс Эль-Травень, Джерба-Меліта, Сакнес-Монастір, Таузар-Нефта.
Існують регулярні авіарейси, що сполучають між собою крупні міста країни: Туніс, Монастір, Сфакс, Тозер, Табарку і Джербу.
Є також літаки-таксі, які забезпечують польоти по заявках організаторів семінарів, медичних служб і т.д.
У Табарке, Бізерте, Тунісі (Хальк-ель-Уед), Сусі, Сфаксі, Сехирі, Габесі знаходяться крупні морські порти.
Протяжність залізниць в Тунісі складає понад 2 тис. км, автомобільні – 33 тис. км.
Подорожувати всередині Тунісу зручніше поїздом, чим на автобусі, але автобусне сполучення дешевше. Поїздом можна скористатися і для відвідин північного передмістя столиці, яке звичайно називають ”ТГМ” (Туніс – Ля Гулет – Ля Марса).
У містах автобуси звичайно переповнені, і туристи вважають за краще пересуватися на таксі.
Роль метро в столиці виконує швидкісний трамвай, який допоможе швидко добратися з центру міста до Національного музею Бардо, району Бельведер і залізничних вокзалів.
Можна узяти напрокат автомобіль.
Валюта. Грошова одиниця Туніської Республіки – туніський динар.
1 туніський динар = 1000 міллімів.
1 долар США =1,16 туніських динарів.
У обігу є банкноти номіналом 5, 10, 20, 30 туніських динарів і монети номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 500 мілімів і 1 динарі.
До оплати приймаються також дорожні чеки і кредитні картки основних банківських систем.
Туристські формальності і митні обмеження. До Тунісу можна безмитно ввезти400 сигарет, 2 л вина, 1 л алкогольних напоїв міцністю понад 25°, 250 мл духів або 1 л туалетної води.
У країну заборонене ввезення наркотиків, всіх видів зброї (для провезення мисливських рушниць необхідний дозвіл), порнографічних матеріалів, психотропних речовин.
Ввезення або вивіз свободо конвертованої валюти необмежене. Необхідно декларувати лише суму, еквівалентну 10000 американських доларів і вище. Ввезення і вивіз динарів заборонене.
При вивозі з Тунісу виробів національної культури (килими, срібні прикраси) потрібне пред’явлення чеку (рахунки) від продавця. Вироби вартістю до 250 доларів США не оподатковуються.
При ввезенні до Тунісу тварин необхідно зробити їм щеплення від сказу і мати сертифікат, який засвідчує, що тварина здорово. Сертифікат повинен бути одержаний не раніше чим за три місяці до поїздки.
До послуг туристів в Тунісі діють безліч готелів європейського рівня сервісу від 3 до 5 зірок, клубні готелі категорії 2, 3 і 4 зірки, розташовані на березі моря.
Що стосується основних тенденцій розвитку туризму в країні, то провідні позиції належать пляжному туризму. Близько 90 % всіх відпочиваючих проводять час на середземноморських пляжах.
В’їзний туризм Тунісу залежить від європейського ринку. З європейських країн сюди приїжджають близько 80 % туристів. Основними туроутворюючими країнами для Тунісу є Німеччина, Франція, Великобританія.

Категорія: Туніс | Додав: avangard (02.07.2008)
Переглядів: 1255 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Copyright MyCorp © 2024 |